RENAULT MEGANE COUPE

Pro ty, kteří si oblíbili vozy francouzského výrobce Renault a zhlédli se ve sportovně laděném coupé, je Renault Megane Coupe poslední generace jistě velmi zajímavou volbou.Oproti předchozí verzi kupéčka, Vás hned na první pohled zaujmou nová led světla pro denní svícení a kompletně nová přední část vozu. Velmi atraktivně působí také boční ochranné lišty a mohutné zadní blatníky které podtrhují atraktivní elektronová kola. Na novém Renautlu coupé, rovněž nepřehlédnete velmi povedená zadní světla.  Mezi výrazné interiérové prvky pak patří velmi atraktivní dvoubarevné kožené čalounění a designově zajímavé chromované prvky.

Renault Megane Coupe

Renault Megane Coupe

Pokud vás vzhled vozu Renault Megane coupé zaujal, jistě bude hned další otázkou, z jakých motorizací si můžete vybírat. Pro milovníky benzínových motorů připravil Renault dvě motorizace. Prvním z benzínových motorů je atmosférický motor 1,6 16V který poskytuje kupéčku výkon 81 kilowat. Druhým motorem v nabídce benzínových agregátů je pak novinka s turbem a to motor Energy 1,2 TCe který pohání vůz silou 115 koní. Pokud budete chtít pro svůj nový Renault Megane kupé dieslový motor, bude jedinou možností sáhnout po motorizaci 1,6 dCi o výkonu 96 kW. Mimo standardní prvky výbav tohoto vozu, si můžete k novému Meganu kupé vybrat i z několika cenově zvýhodněných paketů, obsahujících nadstandardní výbavu. Velmi zajímavým paketem je například paket nazvaný GT, který vozu poskytne sportovní podvozek, sedadla typu RS, hliníkové pedály a ocelové doplňky. Za příplatek je pak rovněž možné přikoupit k novému Renaultu i prodlouženou záruku.

Ranult Megane Coupé, jak již bylo zmíněno, si můžete pořídit s třemi typy motorů. Zatímco Renault Megan 1,6 16V je již motor vyrábějící se delší domu, zbylé dva typy motorů představují naprosté novinky, se kterými přišel Renault na trh teprve nedávno. Vyberete li si pro svůj Megane Coupé motor 1,2 TCe bude váš vůz dosahovat maximální rychlosti 190 kilometrů v hodině. Dieslový motor 1,6 dCi dosáhne při čtyřech tisících otáčkách výkonu 96 kilowat a maximální rychlost vozu se zvýší oproti benzínovému motoru o 10 kilometrů, tedy na 200 kilometrů za hodinu. Poměrně rapidní rozdíl je rovněž ve spotřebě těchto motorů. Zatímco úsportný dieslový motor si v městském provozu vezme 4,8 litrů, Megan s motorem benzínovým bude mít spotřebu pohybující se okolo 6,4 litru benzínu na sto ujetých kilometrů. Kombinovaná spotřeba dieslového kupéčka je výrobcem udávaná čtyři litry, zatímco u motoru 1,2 TCe jí výrobce uvádí 5,3 litru. Oba dva tyto nové motory jsou však výrazně úspornější oproti již tradičnímu motoru 1,6 16V.