RENAULT MEGANE GRANDTOUR

Pod označením Grandtour, nenajdete u Renaultu nic jiného než karosářskou verzi Kombi (combi). V našem případě se pak dále budeme zabývat oblíbeným vozem kterým je Renault Megane Grandtour. Jedná se o prodlouženou verzi vozu Renault Megane, která se stala velmi oblíbenou zvláště u firem které pro své podnikání potřebují vůz kombi, který mimo přepravu lidí zajistí i dostatek místa v zavazadlovém prostoru automobilu. Tu samou výhodu, velký zavazadlový prostor vozu kombi, ocení samozřejmě i motoristé, který vůz Renault Megane kombi užívají s celou rodinou a ocení tak spoustu místa který tento praktický vůz francouzkého výrobce nabízí.

Renault Megane Grandtour

Renault Megane Grandtour

Aktuálně prodávané modely Renault Megane Grandtour se nabízí v několika motorizacích a to jak s dieslovým, tak s benzínovým agregátem. V nabídce benzínových motorů si můžete při nákupu nového Megana vybrat z osvědčené 1,6 šestnácti ventil o výkonu 74 kW, nebo můžete dát přednost novému typu motoru 1,2 TCe který disponuje výkonem 115 koní. Pro ty, kteří si chtějí pořídit nový Megane s úsporným naftovým motorem, je pak v nabídce motorů možnost zvolit osvědčený motor 1,5 dCi který se nabízí ve dvou výkonových verzích 66 a 81 kW. Novým typem motoru je pak motor Energy 1,6 dCi který dosahuje výkonu 96 kW. Výbavové stupně, které jsou u aktuálního modelu Renault Megane k výběru, jsou výbava Authentique, Advantage a nejvyšší výbavou je pak Dynamique. Při výběru vozu u prodejce, nebo v konfigurátoru Renault, si samozřejmě můžete vybrat vůz v mnoha odstínech, nebo metalických barvách.

Stejně jako ostatní vozy, má i Renault Megane combi své skalní příznivce, ale také odpůrce. Diskuzní fóra se hemží zkušenostmi uživatelů vozů Renault a to jak kladnými tak zápornými. Pravdou však je, že ve většině odborných recenzí a testů, dopadl vůz Renault Megane ve většíně případů velmi úspěšně. O spolehlivosti a oblíbenosti  Meganu Grandtour, neboli kombi, svědčí i velmi dobré prodejní výsledky po celou dobu jeho výroby. Na českých silnicích se s Renaultem Megane v combi provedení setkáte opravdu často a tento trend potvrzují i úspěšné prodeje vozů poslední generace. Ať již si vyberete kterýkoliv z nabídky rodiny Meganů, můžete si být jisti že si kupujete vůz osvědčené značky, jehož kvality a přednosti jsou léty ověřeny velkou spoustou spokojených uživatelů. Hlavními konkurenty v segmentu combi vozů nižší střední třídy jsou pak vozy Kia Ceed SW, Ford Focus combi nebo Hyundai i30 v provedení kombi.